Prečo uzavrieť stavebné sporenie ??

Tento článok je venovaný stavebnému sporeniu a jeho výhodám. Prečo si teda uzatvoriť zmluvu na stavebné sporenie sa dozviete v článku.

Ako funguje stavebné sporenie?

 

Stavebné sporenie na Slovensku funguje nasledovne. V prvom rade si určíte cieľovú sumu, tj. sumu, ktorú chcete nasporiť svojimi vkladmi, úrokmi, štátnou prémiou a stavebným úverom. Následne si vyberiete tarifu. Tarifa má vplyv na výšku Vašich vkladov, výšku a rýchlosť splatenia stavebného úveru. Potom nasleduje samotné sporenie, kedy vkladáte splátky na Váš účet, buď mesačne, alebo jednorazovo. K tomu sa Vám pripočítava ročný 2% úrok a štátna prémia. Po čase sporenia Vám stavebné sporiteľne pridelia už spomínanú cieľovú sumu, ktorou Vám vznikne nárok na stavebný úver. Ak si stavebný úver vezmete, potom už ostáva iba splácanie.

 

Čo je to štátna prémia a ako ju získam?

 

Štátna prémia je suma peňazí, ktorou štát podporuje bývanie a stavebné sporenie. Určuje sa percentuálne. Pre rok 2013 je vo výške 11,5% z vkladov, no najviac však do výšky 66,39 Eur. Pre získanie plnej štátnej prémie za rok 2013 musíte vložiť na svoj účet minimálne 577,30 Eur. Štátna prémia má ešte jednu výhodu a to, že sa nezdaňuje. Získať ju môže každý člen rodiny, ktorý vloží požadovaný vklad, takže je to veľmi výhodné a môžete sporiť aj pre deti.

 

Na čo sa dajú moje peniaze na stavebnom sporení použiť?

 

Vaše peniaze nasporené na Vašom účte môžete použiť na kúpu, alebo rekonštrukciu bytu alebo domu, alebo na výstavbu vlastného bývania. Alebo čo je ešte lepšie, po 6tich rokoch sporenia, môžete celú nasporenú sumu, vrátane úrokov a prémií použiť na ľubovolný účel.

 

Ako si môžem stavebné sporenie uzavrieť?

 

Ak máte záujem uzavrieť si stavebné sporenie, neváhajte nás kontaktovať pomocou kontaktného formulára v záložke kontakty, zanechajte nám Váš mail, alebo telefón a viac my Vám dáme viac informácií.